Táto stránka používa cookies za účelom zlepšenia funkcionality. Viac info Súhlasím

Každý úsmev má svoj príbeh

Za rovnými zubami netreba ísť ďaleko. Narovnajte si Vaše zuby bez potreby nosiť niekoľko rokov fixný strojček. Získajte sebavedomý úsmev od domácej značky. Priesvitný strojček je vyrobený na mieru pomocou najmodernejších 3D technológií. Dostupný u vybraných poskytovateľov.

Nájdite si poskytovateľa

Sme výrobca priesvitných strojčekov Invident

Našou víziou bolo vybudovať spoločnosť, ktorá dokáže plánovanie liečby, výrobu a distribúciu priesvitných strojčekov zvládnuť úplne sebestačne, bez potreby delegovať niektorú z výrobných činností do zahraničia. To všetko s dôrazom na svetovú kvalitu, najnovšie trendy a aktuálne vedecké poznatky. Naši zamestnanci majú bohaté skúsenosti s plánovaním a výrobou priesvitných strojčekov pre zahraničných klientov a veľké siete poskytovateľov vo Švajčiarsku, Nemecku, Španielsku, USA a Mexiku. Títo klienti požadujú najvyššiu kvalitu, dodržiavanie prísnych štandardov a výrobných noriem. Preto sme si predsavzali, priniesť naše skúsenosti i do nášho regiónu.

Sledujte nás na Facebooku

Prečo si zvoliť priesvitný strojček?

Precíznosť v každom kroku. Od skenovania cez návrh liečby až po 3D tlač a tvarovanie alignerov.

Pri liečbe odchýlok v postavení zubov preferuje stále viac pacientov i zubných lekárov priehľadný strojček pred tradičnými fixnými strojčekmi, a to vďaka nesporným výhodám v porovnaní s klasickou liečbou. Strojček je priehľadný a takmer neviditeľný. Dá sa jednoducho vybrať a neobmedzuje pacienta počas prijímu potravy. Neprekáža pri čistení zubov kefkami či zubnou niťou. Aparát je z priehľadného materiálu, vďaka čomu nikto neuvidí, že nosíte zubný strojček. Navyše umožňuje presnú kontrolu pohybu jednotlivých zubov. Vyrovnávanie postavenia zubov prebieha hneď od začiatku nosenia zubného strojčeka. Postavenie zubov sa upravuje v jednotlivých krokoch liečby. Na každý krok je potrebná jedna sada priesvitných strojčekov. Pre dosiahnutie žiadaného výsledku liečby sa odporúča nosiť strojček 22 – 23 hodín denne.

priesvitny strojcek

krabicka na strojcek

A ide to ešte rýchlejšie a pohodlnejšie.

Pridajte k vašej liečbe priesvitným strojčekom aj vibračný aktivátor pre urýchlenie pohybu zubov a zvýšenie vášho pohodlia počas nosenia strojčeka. Aktivátor vytvára vibrácie a mikropulzy, ktoré prenikajú cez korene zubov až do okolitej kosti. Jemné vibrácie napomáhajú zvýšiť aktivitu kostných buniek a prispievajú tak k zrýchleniu naprogramovaného pohybu zubov. Vibrácie tiež pomôžu znížiť diskomfort po nasadení nového strojčeka. Aktivátor je vhodný i pri liečbe klasickým fixným strojčekom na zuby.

Viac o aktivátore sa dozviete na našom blogu.


Pripojte sa do Invident Apky

Už teraz je dostupná pre všetkých nových pacientov. Invident Apka je užitočný sprievodca pre vašu liečbu priesvitným strojčekom. Sleduje vašu liečbu, upozorní vás kedy je čas prejsť na nový krok v liečbe. Pripomenie vám dôležité dátumy, i to, že meškáte s výmenou strojčeka. Navyše umožní vášmu lekárovi monitorovať priebeh vašej liečby na diaľku. Aplikáciu neustále dopľňame o nové funkcie. Na prihlásenie do aplikácie je potrebný kód prípadu a PIN kód, ktorý nájdu všetci noví pacienti vo svojom Invident balíčku spolu so sadou nových strojčekov.

Invident Apka
invident apka

Ďalší nový úsmev od nás môže byť ten váš

Vyberáme z databázy našich prípadov

V čom strojčeky Invident vynikajú?

Údaje z porovnania vybraných konkurenčných systémov

Strojčeky InvidentOstatní výrobcovia
Plánovanie liečbyLiečebný plán zostavuje špeciálne zaškolený zubný lekárLiečbu plánuje technik
Kvalita modelovRozlíšenie 25-50 mikrónov
plné modely, rozmerovo stabilné
Rozlíšenie 100-130 mikrónov
duté modely
3D tlačMedicínske tlačiarne, biokompatibilné materiályRôzne tlačiarne a materiály
Materiál strojčekaRôzne hrúbky materiálu podľa individuálneho plánuLen jedna hrúbka na všetky prípady
Finálne opracovanieRučné opracovanie, každý kus prechádza kontrolou kvalityStrojové opracovanie, náhodná kontrola kvality
Dodacia doba10 pracovných dní od prijatia skenu do doručenia strojčekov30-40 dní od prvej konzultácie po doručenie strojčekov
Krajina pôvoduSlovenskoPrevažne Čína, India, Mexiko

Aký je priebeh liečby priesvitným strojčekom?

Je to jednoduchšie, než by ste na prvý pohľad očakávali.

🌒 1. Nájdite si poskytovateľa

Invident vyrába priesvitné strojčeky na základe predpisu zubného lekára. Zverenie sa do rúk odborníka je pre Vás zárukou toho, že liečba priesvitným strojčekom bude prebiehať tak, ako má. Zubný lekár sleduje priebeh Vašej liečby a komunikuje s nami, aby sme spoločne dosiahli ten najlepší výsledok pre Vás.

🌓 2. Absolvujte konzultáciu

Počas konzultácie zubný lekár zhodnotí stav Vašich zubov, ďasien a mieru odchýlky v postavení zubov. Ak je to potrebné, zhotoví fotodokumentáciu a odošle Vás na RTG snímku. Počas prvej konzultácie vyhodnotí, či ste vhodný kandidát na liečbu priesvitným strojčekom. Zhotoví sa digitálny sken Vašich zubov alebo odtlačky. Údaje sa zašlú do nášho centra pre plánovanie liečby. Doba od zhotovenia odtlačkov po vypracovanie návrhu liečebného plánu trvá maximálne týždeň.

🌔 3. Schválenie liečebného plánu

Po obdržaní liečebného plánu Vám zubný lekár pri ďalšej návšteve prezentuje virtuálny výsledok na 3D animácii cez webovú aplikáciu. Dozviete sa tiež približnú dĺžku liečby, ako aj počet strojčekov potrebných na Vašu liečbu. Ak budete Vy aj Váš lekár s navrhovanou liečbou a jej výsledkom súhlasiť, začneme s výrobou Vašich priesvitných strojčekov. Ak s niečím nebudete súhlasiť, liečebný plán sa prepracuje.

🌕 4. Odovzdanie strojčekov

Zubný lekár Vám odovzdá prvé sady priesvitných strojčekov a poučí Vás, ako ich správne nosiť. Ak je to súčasťou liečebného plánu, na zuby sa adaptujú estetické plastové úchyty (tzv. attachmenty). Tie pomáhajú pri niektorých výraznejších pohyboch zubov. Doba od odsúhlasenia liečebného plánu po vyhotovenie a odovzdanie prvých priesvitných strojčekov trvá približne 2 týždne. Počet a frekvencia ďalších návštev závisí od dĺžky a priebehu Vašej liečby.

Odpovede na časté otázky (FAQ)

Neviditeľný strojček Invident pozostáva zo série strojčekov, ktorých počet určí liečebný plán. Každý strojček vykoná miernu zmenu v postavení zubov a vymieňa sa po približne dvoch týždňoch nosenia. Priemerná dĺžka liečby je 7 mesiacov. Počas liečby je často potrebné vykonať tzv. stripping zubov.
Liečba priesvitným strojčekom si mnohokrát vyžaduje stripping alebo IPR. Stripping znamená obrúsenie bočných plôch zubov. Toto obrúsenie sa robí výlučne v sklovine brúsnymi páskami v rozsahu, aký určí liečebný plán. Na opracované plôšky zubov sa aplikuje ochranný fluoridový lak. Obrúsenie sa zvyčajne robí na začiatku alebo v priebehu liečby v prechode medzi jednotlivými fázami.
Ak vynecháte pár hodín nosenia vo výnimočných prípadoch, nemalo by to mať žiaden dopad na dĺžku liečby. Ak ho ale nebudete nosiť poctivo denne, predĺžujete si tým celkovú dĺžku liečby. To znamená, že strojček nestihne urobiť to, čo má, za týždeň a musíte ho preto nosiť dlhšie. Po týždni nepoctivého nosenia Vám nasledujúci strojček nemusí sedieť správne na zuboch.
Na strojčeky si treba dávať pozor, keďže dodávame z každého len jeden kus. Ak ho nemáte práve v ústach, je najlepšie, keď si ho uložíte do obalu. V prípade, že strojček stratíte, musíme na požiadanie zubného lekára za poplatok vyrobiť náhradný. Kým sa čaká na nový strojček, odporúčame nasadiť si posledný nosený strojček, ktorý máte.
Niektoré pohyby zubov si vyžadujú lepšie zachytenie strojčeka o zuby. To sa dosiahne priadaptovaním malého množstva kompozitného materiálu na zub. Strojček potom zuby lepšie uchytí. Attachmenty sú teda malé kúsky materiálu vo farbe zuba, ktoré sa dočasne v požadovanej pozícii "prilepia" na zub.
Po liečbe akýmkoľvek ortodontickým aparátom je potrebné nosiť strojček na retenciu, t. j. na udržanie postavenia zubov. Po liečbe budete nosiť tvarovo veľmi podobný priesvitný strojček – ale tentoraz už len na noc (resp. na 10 hodín). Druhý rok po ukončení liečby môžete redukovať nosenie na každú druhú noc.
Návod na použitie je súčasťou štartovacieho balíčka, ktorý Vám odovzdá váš zubný lekár. Aktuálnu elektronickú verziu nájdete po kliknutí na tento odkaz.
Kategória liečby zavisí od počtu použitých vyrovnávačov v liečebnom pláne. Kategória SHORT je do 14 vyrovnávačov, teda 7 krokov v oboch zubných oblúkoch (horný i dolný), prípadne 14 krokov v jednom oblúku. Kategória MEDIUM je od 15 do 30 vyrovnávačov, teda od 8 do 15 krokov v oboch oblúkoch. Kategória FULL je nad 30 vyrovnávačov, teda viac než 15 krokov pri liečbe oboch zubných oblúkov.
Konečná cena za liečbu priesvitným strojčekom v zubnej ambulancii sa líši v závislosti od rozsahu liečby a od cenníka konkrétnej ambulancie. Odporúčané ceny za liečbu priesvitným strojčekom sa pohybujú od 1400€ pri jednoduchších stavoch až po 3500-5000€ pri pokročilých stavoch. Cena závisí aj od prevádzkových nákladov ambulancie i od regiónu.
vyrobene v EU

Zodpovedne vyrobené v EÚ. Redukujeme náš vyplv na životné prostredie. Minimalizujeme náš odpad a recyklujeme všetko, čo sa dá. Vyrovnávač zubov Invident je registrovaná zdravotnícka pomôcka na mieru. Štátny ústav pre kontrolu liečiv mu pridelil kód P3503A. Zdravotnícka pomôcka na mieru sa vyrába v zhode s požiadavkami stanovenými v Nariadení Európskeho Parlamentu a Rady (EÚ) 2017/745.

Kontaktné údaje

Plánovanie liečby
InviDent OÜ
Sepapaja tn 6
15551 Tallinn
Estonia
Business reg.no.: 14777488
VAT no.: EE102385254

Výhradné zastúpenie v Českej republike
ItalDent s.r.o.
Rousovická 623/2
181 00 Praha 8
Česká republika
IČO: 26514567
DIČ: CZ26514567

Výroba
InviDent, s.r.o.
Gemerská 3
040 11 Košice
Slovakia
IČO: 52874052
DIČ: 2121163506
EORI: SK2121163506


Pošlite nám email na support@invident.eu

Dokumenty


Všeobecné obchodné podmienky
Ochrana osobných údajov
Právna ochrana duševného vlastníctva
Ako používame cookies
Návod na používanie strojčeka